Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“I Urskoven”. Sign. Scherfig 1970, 53/280. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×75. Uindrammet.
Litteratur: Lamberth, nr. 730.
Papiret er gulnet. Mindre misfarvninger.
931481 | ||
913515 | ||
864295 | ||
246527 |