1444/1660
Kaminur af porcelæn dekoreret i blåt og guld, skive af patineret bronze med plaketter af hvid emalje. Rokoko form, 19. årh.s slutning. H. 34. B. 21. D. 15.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle og pendul medfølger.
Varia, 30. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag