2131/276
Art deco bordur af messing og glas, rund skive på fod, timekrans med romertal. Ca. 1930. H. 20. B. 18.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med brugsspor, herunder overfladiske ridser på urkasse.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud