Børge Jørgensen (f. Rudkøbing 1926, d. 1998)
Uden titel, 1987. Sign. Børge Jørgensen med datering. Skulptur af poleret og matteret stål. H. 74.
Let brugsslitage. Basen med gennemgående skrue til montering på plint