2131/30
W. & S. Sørensen
“Karina”. Bestik af sølv. Horsens Sølvvarefabrik. Vægt ekskl. dele med stål ca. 1665 g. (60)
Bestående af: 12 middagsknive L. 21,5 cm, 12 middagsgafler, 12 middagsskeer, 12 teskeer, og 12 kagegafler.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||