2021/53
Spillebord af mahogni med lys marquetry i hollandsk stil, den åbne plade med dam og skakbræt. 20. årh. H. 75. B. 80. D. 42/84.
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag