2138/734
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Et par væglampetter af messing, skærme af glas. Udført hos Orrefors. H. 28. (2)
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||