Flora Söderberg (, dansk maler, 19. årh.)
Udsigt fra Fortunen over Ermelunden mod København. Sign. Flora Söderberg 1852. Olie på lærred. 47×63.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 732, 2004 nr. 1716. Afbildet s. 220.
Krakeleringer. Mindre afskalninger. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Mindre slitagemærke nederst højre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. december 2021
10 bud