2023/604
Kasper Heiberg (f. Kongens Lyngby 1928, d. København 1984)
Komposition, 1964. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 55×82.
Proveniens: Udstillet Kunstforeningen København, 1972.
Overfladiske mærker, enkelte krakeleringer og generelle alderstegn.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag