1949/​8596

To Russisk ikoner. Gudsmoderikon med messing oklad. Ca. 1900. 21.5×17. Kiot. 31×25. Samt Skt. Nikolai med blik oklad og messing halo. 20. årh.s begyndelse. 31.5×27.(2)

31×25: Kiot med Ridser og mærker. 31.5×27: Mindre buler.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK