1921/1308
To par fashion jewellery øreclips af forgyldt metal delvist prydet med cabochonslebet blåt glas. Måler 2,7×2,9 og diam. 3,9 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 22. maj 2019
Vurdering
Hammerslag