1542/521
Jean René Gauguin (f. Paris 1881, d. København 1961)
Hjort. Sign. monogram. Stemplet DK 4 for Dansk Kunsthandel. I bunden stemplet M 265–12 num. bronce expl. Bronze. H. 16 L. 14 cm.
Patineret.
Moderne kunst og design - udskudt, 15. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag
20 bud