1607/504
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et sæt på fire armstole af teak, sæder betrukket med sort patineret skind. Model 64. Udført hos J.L. Møller, Højbjerg. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Patineret skind med flere overfladeridser og mærker. En stol med let forkortede ben.
Moderne kunst og design, 16. februar 2016
Vurdering
Hammerslag