2023/66
Bertel Thorvaldsen (, efter)
“Johannes Døberens prædiken”. Relief af bemalet gips monteret i ramme. Mrk. H.C. Brix. 20. årh.s begyndelse. H. 34. L. 73.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud