Malcolm Morley (f. London 1931, d. New York City 2018, virker i USA )
Uden titel. Sign. Malcolm Morley. Akvarel og gouache på papir. Bladstørrelse 35×56.
Proveniens: Galerie d'Art, Frederiksberggade, København. Erhvervet her af nuværende ejer ca. 1990.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet ellers original stand. Har nogle små fugtpletter på nederste kant.
Moderne kunst og design, 11. april 2023