2114/300
Kinesisk etagere af træ en faux bambou, med tre flytbare hylder. Sen Qing/tidlig republik. H. ca. 120 cm.
Proveniens: Dansk familie udstationeret i Hong Kong i de første årtier af 20. årh.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud