2032/49
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
Sejlskib og både i en havn ved ebbe. Sign. Holger Drachmann 13. juli 82. Olie på malepap. 21,5×26,5.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud