2143/308
Et par franske seksarmede kandelabre af bronze, støbte med drueklaser og bladværk. 19. årh.s. slutning. H. 63. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Huller efter tidligere dekoration på base.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag