Alexander Tovborg (f. København 1983)
“Study of Nemisis”, 2007. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Mixed media på japan papir monteret på plade. 114×112.
Proveniens: Bendixen Contemporary, København.
OBS: Med seperat vægophæng.
Moderne kunst og design, 30. oktober 2018