2009/​919

Dansk møbeldesign

Skrivebord af palisander med cirkulære ben af stål. Top med seks skuffer samt to udtræksplader. H. 71. L. 220. D. 100.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak/kantafslag samt finérskader. Top med tørrevner samt skjoldre.. Nogle skuffer binder en anelse.

Moderne kunst og design, 25. februar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK