2416/92
Et par saltkar af delvis forgyldt sølv, hver opsat på tre ben i form af hove. Østrig-Ungarn, 19. årh. Vægt ca. 138 g. H. 4,2. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag