1625/​798

2R Rasmussen & Rolf

“Paper Paper”. Bord med opklappelig plade af sortlakeret træ, ben og cirkulær plademontering af forkromet stål. Udført hos Getama. H. 73. L. 159. B. 106. Udtrukket H. 71. L. 212. B. 159.

Bordplade med enkelt større ridse og stødmærke. Ben med enkelte ridser og mærker. Let brugsslitage.

Moderne kunst og design, 21. juni 2016

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK