11949/140
Eiler Sørensen (f. Benløse 1869, d. København 1953)
Syende kvinde i døråbning. Sign. Eiler Sørensen. Olie på lærred. Lysmål 63×34. Rammemål 65×57.
Lærredet har fået et tryk.
Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag