1423/5261
Holberg, Ludvig, 1884, I. Throndsen, forgyldt bronze, 50 mm, 57,55 g, cf. Bgs. 1061, ikke signeret under portrættet men kun med IT på halsen - sjælden
Ex. Peter Flensborgs privatsamling
Kvalitet
0
Mønter, 8. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
21 bud