866/827
Jonathan Meese (f. Tokyo, Japan 1970)
“Tiertante Marpelys de Rauchende Colts VII”. Sign. på bagsiden Meese 07 Olie og mixed media på lærred. 80×60.
Proveniens: Contemporary Fine Arts, Berlin.
Moderne malerier & skulpturer, 28. september 2016
Vurdering
Hammerslag