873/​1108

Carl Malmsten (f. 1888, d. 1972)

“Capella”. Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i blå nuancer. Udført midt 20. årh., Sverige. Sign. CM. L. 230. B. 160.

Sølv, kunsthåndværk & møbler, 28. september 2017

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

16.000 DKK