Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Omnium Cultural”, “Un cami compartit” og plakat til udstilling på Fundació Joan Miró. Usign. Tre litografiske udstillingsplakater. Bladstrørrelse 70×50, 73×54 og 76×56. U.r. (3)
Små håndteringsmærker i et par af hjørnerne.
Moderne kunst og design, 2. juli 2013