1348/1639
Fire relieffer af udskåret alabast med religiøse motiver, i sortmalede rammer af træ og gips. 19. årh. Relieffer 12,5×9,5. Rammemål 23×20. (4)
Relieffer med revner, reparation og afslag. Rammer med afslag. Rester af forgyldning.
Varia, 28. november 2013
Vurdering
Hammerslag
46 bud