1842/811
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Komposition med talrige personer. Sign. O. H. 245/250. Håndkoloreret litografi. Lysmål 44×54.
Enkelte fugtpletter.
Moderne kunst og design, 16. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag