2435/641
“Jagtstol”. Lænestol med stel af massiv eg. Sæde og ryg udspændt med patineret kernelæder. Model 168. Udført hos K.P. Jørgensens Møbler.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering