2435/641
“Jagtstol”. Lænestol med stel af massiv eg. Sæde og ryg udspændt med patineret kernelæder. Model 168. Udført hos K.P. Jørgensens Møbler.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 27. august 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|