872/​183

Altona Louis XVI spejl af nøddetræ og forgyldt træ, portalformet top prydet med gennembrudt vase og bladværk, senere facetslebet spejlglas. 18. årh.s slutning. H. 116. B. 42.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

32.000 DKK