872/183
Altona Louis XVI spejl af nøddetræ og forgyldt træ, portalformet top prydet med gennembrudt vase og bladværk, senere facetslebet spejlglas. 18. årh.s slutning. H. 116. B. 42.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag