2022/140
Ubekendt maler, 19. årh.
Udsigt fra en grotte ved Sorento mod Vesuv. Utydelig signatur. Olie på papir monteret på lærred monteret på træ. 28,5×22,5.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer samt enkelte afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag