2032/1163
Koralring af 14 kt. guld prydet med en udskåret kamé af koral. Str. 51. Vægt ca. 21,5 g.
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 5. august 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud