2434/605
Dansk møbeldesign
Skænk af eg, front med fire låger med udskæringer. 1970'erne. H. 91. B. 236. D. 53.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Lågerne binder. Nogle tørringsrevner.
Moderne kunst og design, 20. august 2024
Vurdering
Hammerslag