2104/979
Dansk design
Standerlampe af messing. Stamme og fod beklædt med patineret skind. H. 133.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Nederste messingbeslag løs. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skærm medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag