1650/​40

Victoriansk spisebord af mahogni, bestående af centerbord med to klapper samt to D-end borde med massiv plade, drejede ben udskåret med bladværk. England. 19. årh. H. 75. L. 184/267. B. 136.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne.

Ældre malerier og møbler, 12. december 2016

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK