Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
Miniature vase af stentøj modelleret med smal munding. Dekoreret med grågrøn og rødbrun glasur. Sign. alev. Kgl. P. Udført 1966. H. 4,7. Diam. 5,5.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
849670 | ||
1024485 |