1950/632
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel, 1955. Tryksign. Jorn. Oplag 1500. Litografi i farver. Lysmål 23×15.
Litteratur: Van de Loo, nr. 182.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag