2012/​9075

Hvidmalet havelågvase af støbejern. 20. årh.s begyndelse. H. 65. Diam. 32.

Proveniens: Fynsk herregård.

Præget af vind og vejr.

Selected, 16. marts 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK