1447/955
Jens Jacob Bregnø (f. Hornum 1877, d. Søborg 1946)
“Askepot”. Figur af kunststen i form af siddende kvinde. Sign. monogram. Stemplet Bana Skulptur. H. 38.
Hårrevne ved arm og ben.
Moderne kunst og design, 18. november 2014
Vurdering
Hammerslag
15 bud