Foto endnu ikke klar
895/65
Peter Kornbeck (f. København 1837, d. sst. 1894)
Gadeparti fra Toledo med udsigt gennem buegang til domkirken. Sign. P. Kornbeck 1883. Olie på lærred. 94×78.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag