895/​65

Peter Kornbeck (f. København 1837, d. sst. 1894)

Gadeparti fra Toledo med udsigt gennem buegang til domkirken. Sign. P. Kornbeck 1883. Olie på lærred. 94×78.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

30.000–50.000 kr.

Hammerslag

26.000 kr.