1434/171
Skab af rosentræ, med indlægninger i lyst træ samt plade af brunbroget marmor. Rokokoform, 20. årh.s begyndelse. H. 111. B. 100. D. 44.
Enkelte små finérskader. Plade med mærker (se foto). Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 18. august 2014
Vurdering
Hammerslag
16 bud