1945/2062
Warren
Damearmbåndsur af 14 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Urskive med forgyldte visere og facetslebne farvede sten timemarkører. Lænke af forgyldt stål. Urets B. 22 mm. 1960'erne.
Pletter på urskive. Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 6. november 2019
Vurdering
Hammerslag