2437/​852

Dansk snedkermester

Lænestol af elm. Sæde betrukket med grøn uld, ryg betrukket gråt stof. Udført ca. 1940'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak of tørrevner. Sømhuller og søm i stel ved sæde. Betræk med defekter. Gjorde under sæde med defekter.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?