12141/​192

Svend Weihrauch (f. Viborg 1899, d. Aarhus 1962)

Sukkerskål og flødekande af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Frantz Hingelberg, Aarhus 1942. Samlet vægt 340 g. H. kande 6,5 cm. Sukkerskål Diam. 8,3. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Lille bule.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

(Autobud) 1.600 DKK
1.600 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.500 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
1.000 DKK