1619/2113
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
“Variations V”. Middagsservice af rustfrit stål bestående af 37 dele. Udført og stemplet Dansk Designs Denmark, Finland. IHQ. (37)
Bestående af 6 middagsgafler, 5 middagsknive, 5 middagsskeer, 7 teskeer, 5 kagegafler, 7 smørknive og 2 serveringskeer.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Quistgaard, 10. maj 2016
Vurdering
Hammerslag
36 bud