1834/1561
En samling sølv bestående af bl.a diverse dansk provinssølv mm. samt to finske bægre af hhv. Elias Lindstedt samt Anders Gottfrid Ross begge Åbo. 18/19. årh. Vægt 679 gr. H. 3–13 cm. (10)
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud