1935/1664
Syskrin af nødde og elmetræ dekoreret med intarsia med monogram WW og dateret 1793 samt nålepude. 18. årh. L. 26 cm. D. 20 cm. H. 17 cm.
Finerskader. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 29. august 2019
Vurdering
Hammerslag