1935/​1664

Syskrin af nødde og elmetræ dekoreret med intarsia med monogram WW og dateret 1793 samt nålepude. 18. årh. L. 26 cm. D. 20 cm. H. 17 cm.

Finerskader. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 29. august 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK